آجیل خوری مسی

آجیل خوری مسی

فواید مس

از فواید و کاربردهای مس در صنعت و ساخت و ساز و تزیینات که بگذریم، مس از آن دسته فلزات است. که در ظروف آشپزخانه پس از گذشتن سالها هنوز کاربرد قابل توجهی دارد. علاوه بر زیبایی این ظروف باید به خواص پزشکی آن و تاًثیرش بر سلامتی نیز توجه ویژه داشت.

بدن انسان به طور طبیعی به روزانه دو تا سه میلی گرم مس نیاز دارد. از آن جایی که مس در بدن تولید نمی شود.باید از طریق مواد خوراکی و منابع خارج از بدن تامین گردد.

برخی از مهمترین مواد خوراکی که می توان از طریق آنها مس بدن را تاًمین نمود عبارتند از گیاهان برگ سبز، چغندر، عدس، جگر، قارچ، انواع آجیل، غلات کامل و غذاهای دریایی . راه دیگر ورود این ماده معدنی مؤثر به بدن استفاده از ظروف مسی در پخت و پز و ظروف مورد استفاده به صورت روزمره است.

مس خواص فراوان دارد که از آن همه به ذکر پاره ای اکتفا می کنیم. خواص ضد میکروبی مس از ویژگی‌های منحصر به فرد آن است. همچنین مس آنتی اکسیدانی است. که با نابود کردن رادیکال‌های آزاد در بدن کمک می‌کند. تا بدن از آسیب‌هایی مانند سرطان، پیری زودرس و به طور کلی آسیب های سلولی در امان باشد.

پشنهادات کاربردی آجیل خوری مسی دست ساز

ظرف مسی در سایزهای مختلف و برای مصارف مختلف تولید می شوند. انواعی از این دسته ظروف مسی در سایزهای مختلف برای کاربردهای مختلف به کار می روند.

از ظرف آجیل خوری مسی دست ساز می توانید از آن برای سرو انواع آجیل ، خشکبار ، تنقلات ، خرما ، گز، شیرینی، میوه و شکلات و امثال آن  استفاده نمائید. این ظرف پر کاربرد را می توانید به عنوان هدیه روز مادر، هدیه روز زن و یک هدیه برای یک دوست صمیمی که به سلامت خود اهمیت ویژه ای می دهد در نظر داشته باشید.

روش های تمیز و براق نمودن ظروف مسی:

استفاده از پیاز: از پیاز یا آب پیاز برای تمیز کردن سطح ظروف مسی می توانید استفاده نمایید که البته بستگی به میزان سیاه شدن یا تغییر رنگ ظرف مسی دارد.

استفاده از نمک و سرکه: برای تمیز کردن ظروف مسی با این دو ماده باید سطح ظرف را به سرکه آغشته کنید. سپس روی آن نمک بپاشید و با یک دستمال سفید یا دستمالی که رنگ نمی دهد. سطح ظرف را تمیز نمائید. اگر با یک بار انجام دادن، تمیزی دلخواه حاصل نشد. این کار را چند بار تکرار کنید. علاوه بر این روش می توانید.

نمک و سرکه را در آب بریزید. و پس از جوش آمدن، ظرف مس مورد نظر را داخل آن قرار دهید. و اجازه دهید. تا زمانی که ظرف به اندازه دلخواه شما تمیز می‌شود. در ظرف بزرگ آب نمک و سرکه بجوشد.

ترکیب آب لیموترش و جوش شیرین: با استفاده از آب لیموترش و جوش شیرین خمیر درست کنید. و روی سطح ظرف مسی را به طور کامل آغشته نمایید. اگر سطح ظرف سریع خشک شد دوباره این کار را تکرار کنید. پس از حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با یک دستمال خشک خمیر خشک شده. را از سطح ظرف تمیز کنید.

سس گوجه فرنگی: از مواد غیر قابل تصور برای تمیز کردن سطوح ظروف مسی سس گوجه فرنگی یا همان کچاب است. سطح ظرف مورد نظر را با سس گوجه فرنگی کاملاً بپوشانید. و اجازه دهید حدود یک ساعت روی ظرف بماند. سپس آن را با یک دستمال و کمی فشار از روی ظرف تمیز کنید. و سپس ظرف را شسته و خشک نمایید.

نکات های مورد توجه برای استفاده از ظروف مسی

هرگز در ظرف مسی قلع اندود نشده (یا اصطلاحاً سفید نشده)، ماده اسیدی مانند ترشی یا آبلیمو نریزید.

هرگز در ظرفی که قلع اندود نشده غذا طبخ نکنید چرا که باعث ورود میزان زیادی مس به بدن شده و رسوب این حجم مس در کبد سبب مسمومیت بدن می شود.

ظرف مسی را هرگز را به مدت طولانی نخیسانید. و اگر نیاز به خیساندن ظرف نیست. آن را در لحظه بشوئید.

ظرف مسی را در فضای مرطوب نگهداری نکنید در مناطق مرطوب مانند شمال ایران پس از شستشوی ظرف مسی آن را خشک نموده و در محفظه بسته مانند. بوفه یا کابینت که از رطوبت دور باشد نگهداری نمائید.

error: Content is protected !!
X