مزایای نوشیدن اب و مایعات با ظروف مسی

از کم خونی جلوگیری می کند

برای جلوگیری از کاهش سطح هموگلوبین، بدن باید بتواند آهن را جذب کند. مس به فرآیند تجزیه غذا و ساخت هموگلوبین کمک می کند. جذب آهن را قادر می سازد و در نتیجه خطر کم خونی را کاهش می دهد. کاهش تعداد WBC ناشی از اختلالات خونی است که باز هم ناشی از کمبود مس در بدن است.

عملکرد غده تیروئید را متعادل می کند

مقدار مناسب مس عملکرد غده تیروئید را تسهیل می کند و با اثرات مضر ترشح بیش از حد هورمون ها از غده تیروئید مقابله می کند.

آرتروز را درمان می کند

مس به دلیل خواص تقویت کننده استخوان، آرتریت، آرتریت روماتوئید را درمان می کند. همچنین خواص ضد التهابی آن مفاصل ملتهب را تسکین می دهد.

تخریب باکتری ها

مس به عنوان یک الیگودینامیک شناخته می شود که به اثر ضد عفونی کننده فلزات اشاره دارد و می تواند به طور موثر باکتری ها را از بین ببرد. مس به ویژه در باکتری های رایج در محیط زندگی ما هستند و می توانند باعث بیماری های شدید شوند، موثر است. مس به دلیل توانایی آن در پیشگیری از بیماری‌های رایج مرتبط با آب، مانند اسهال، اسهال خونی و یرقان، به عنوان یک محلول ارزان قیمت برای تصفیه آب در کشورهای فاقد بهداشت مناسب استفاده می‌شود.

تحریک مغز

مغز انسان با انتقال تکانه ها (یا دستورات) از یک نورون به نورون دیگر در بخشی به نام سیناپس کار می کند. این نورون ها پوششی به نام غلاف میلین دارند که به عنوان یک عامل رسانا عمل می کند و به جریان تکانه ها کمک می کند. مس به سنتز فسفولیپیدهایی که برای تشکیل این غلاف های میلین مورد نیاز هستند کمک می کند. از این رو، مغز شما بسیار سریعتر و کارآمدتر کار می کند. همچنین مس دارای خواص تحریک کننده مغز و ضد تشنج است که برای مغز شما مفید است.

مبارزه با سرطان

سرطان یکی دیگر از بیماری های شایع در جهان است. مس از خواص آنتی اکسیدانی قوی بهره می برد که می تواند به مبارزه با رادیکال های آزاد و خنثی کردن اثرات مضر آنها کمک کند. فعالیت رادیکال های آزاد یکی از عوامل اصلی سرطان است.

باعث سلامت پوست می شود.

مس جزء اصلی در تولید ملانین است که رنگ چشم، مو و پوست شما را تعیین می کند. ملانین همچنین به محافظت از پوست در برابر آسیب های خورشید کمک می کند، به بهبود زخم ها سرعت می بخشد و جای زخم ها را می پوشاند.

علاوه بر این، به تولید سلول های جدید کمک می کند که به بازسازی لایه بالایی پوست شما کمک می کند. تولید سلول های جدید به شما کمک می کند تا از پوستی صاف، بدون لک و شفاف لذت ببرید. در واقع، آب دم کرده مس حتی می تواند به درمان ویتیلیگو یا لکه های سفید روی پوست کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
X