قابلمه مسی کد ۴۰۰۱۲۷

«دیزی مسی چکشی» با ظاهری جذاب می تواند حال و هوای سنتی به ظاهر سفره های ما ببخشد. این دیزی مسی زیبا از مواد مسی ساخته شده است و در نگاه اول حس کنجکاوی را برمی انگیزد. جزئیات در ساخت این دیزی مسی کاملا رعایت شده است. قسمت داخلی مانند قندان قسمت بیرونی مس رنگ نیست و داخل آن قلع کاری شده است. در قسمت بیرونی دیزی مسی دایره های کوچکی دیده می شود که با چکش کاری ایجاد شده اند و در اصطلاح به این عمل چکش کاری می گویند. این دیزی مسی برای کسانی که عاشق هنرهای سنتی و محصولات دست ساز هستند انتخاب خوبی است.

تاریخچه ظروف مسی زنجان:

در استان زنجان از دیرباز تولیدکنندگان زیادی به تولید انواع ظروف مسی چکشی، مدادی و طرحدار مشغول بوده اند و کلید این تولیدات با ابزار ساده انجام می شود. برمی گرداند

مزیت استفاده از ظروف مسی:

حفظ حرارت در ظروف مسی بیشتر از سایر ظروف است و دلیل لذیذ بودن غذا و تناسب خوب آن در ظروف مسی پخش یکنواخت حرارت در مس است. از طرفی مس یکی از عناصر ضروری برای فرآیند خون سازی است، بنابراین پختن غذا در این ظروف می تواند کم خونی را بهبود بخشد. مزیت دیگر ظروف مسی نسبت به سایر ظروف معمولی این است که غذا در ظروف مسی بسیار سریعتر پخته می شود. حتما شنیده اید که سرخ کردن غذا در ظروف مسی باعث ترد شدن آنها می شود و غذا بهتر در این ظروف جا می گیرد. راز تمام این ظرافت ها در خواص فلز مس و رسانایی بالای آن است.

خواص ضد میکروبی طبیعی مس و آلیاژهای آن، مانند برنج، حضور باکتری های رشته ای را به طور چشمگیری کاهش می دهد. این فلز با جلوگیری از تولید مثل و از بین بردن DNA ضد باکتری است. علاوه بر این، هیچ شرکت دارویی نمی تواند از یون یک عنصر برای شما قرص تهیه کند و قرصی که به عنوان قرص آهن فروخته می شود حاوی مولکول آهنی است که هیچ فایده ای برای بدن ندارد.

اما بهتر است بدانید وقتی غذا در ظروف مسی پخته می شود از یون های آزاد شده از این ظرف استفاده می کند و حس نشاط و انرژی فوق العاده ای در بدن شما ایجاد می کند و باعث طول عمر و سلامت جسمی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
X