ظروف مسی ایرانی

حفاظت از محصولات صنایع دستی آنلاین

ظروف مسی ایرانی را می توان به روش های مختلفی خریداری کرد زیرا برای همه نفیس است. بهتر است طرحی زیبا از این ظروف در دکوراسیون خود داشته باشید. مراقبت از ظروف مسی دست ساز اگر از کیفیت آن ها مطمئن باشید کار چندان سختی نیست. نکات زیر می تواند شما را در حفاظت و نظافت این هنر دست ساز اصفهان در بالاترین سطح کمک کند. سطح آن را می توان با این روش ها تمیز کرد:

یک فنجان آب لیمو و پودر لباسشویی را مخلوط کنید. سپس آن را با اسفنج روی سطح ظرف بمالید.

مقداری سس گوجه فرنگی روی بدنه ظرف مسی بمالید و چند دقیقه صبر کنید. پس از آن می توانید سس را با قدرت بیشتری از روی سطح تمیز کرده و بشویید تا از هرگونه کثیفی تمیز بماند.

برای تمیز کردن قسمت داخلی ظرف، باید به روش زیر عمل کنید:

خاکستر و پودر ظرفشویی را مخلوط کنید. سپس از یک اسفنج برای تمیز کردن قسمت داخلی استفاده کنید. برای این کار نباید از پارچه زبر استفاده کنید زیرا به ظرف آسیب می زند.

ظروف تزیینی نیز نسبت به ظروف ساده مانند قابلمه هایی که برای پخت غذا ساخته می شوند قیمت بالاتری دارند. هر چه از هنر و تزیینات روی ظرف مسی تزیینی استفاده شود، قیمت آن بیشتر می شود. همچنین اگر تزیین ظروف مسی با هنر میناکاری تلفیق شود، به دلیل استفاده از مواد و ابزار مختلف و همچنین دستمزد هنرمند، هزینه آن چند برابر می شود.

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت ظرف مسی وزن آن است. ظروف مسی هر چه سنگین تر باشد به این معنی است که مس بیشتری در آن استفاده شده است و قیمت آن نیز به همان نسبت افزایش می یابد.

برخی از ظروف مسی تزئینی نیز به صورت ست فروخته می شود. به عنوان مثال سرویس آجیل خوری که شامل یک عدد آجیل خوری بزرگ و شش عدد آجیل خوری کوچک است که در یک طرح و شکل تولید می شوند. سرویس پذیرایی آن نیز شامل آجیل، میوه خوری، شیرینی خوری و قندون می باشد که همگی در کنار هم ست شده و می توانند به زیبایی در ویترین منزل شما بدرخشند.

امروزه فروشگاه های اینترنتی زیادی وجود دارند که این ظروف مسی تزیینی را به صورت آنلاین به فروش می رسانند و شما می توانید ظرف مسی زیبای خود را تنها با چند کلیک درب منزل تهیه کنید. شما می توانید عکس ها و مشخصات ظروف مسی تزیینی را در این سایت ها و فروشگاه های اینترنتی مشاهده کنید و با مقایسه قیمت ها بهترین محصول را برای خود سفارش دهید.

به عنوان مثال یک قابلمه با سایز معمولی بین ۲۵۰ تا ۳ میلیون قیمت آن است که برا اساس مس به کار رفته یا کارخانه ای و دست ساز متفاوت است . اگر دست ساز قیمت آن بالا و با کیفیت کارخانه با استفاده از دستگاه های پرس قیمت آن پایین تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
X