شرایط نگهداری ظروف مسی

شرایط نگهداری ظروف مسی

شرایط نگهداری ظروف مسی:

ظروف مسی از دسته ظروفی است که در داخل کشور و حتی خارج از کشور از محبوبیت خاصی برخوردار است.

ظروف مسی علاوه بر استفاده در پخت و پزو پذیرایی میتوان از آن بعنوان تزیینات در منزل و یا حتی محیط کار و… بهره برد.

بنابراین خواهان شرایط نگهداری خاصی است که در این مطلب به چند نمونه  از آن اشاره می کنیم.

۱-شست وشویی ظروف مسی باید با دست انجام گیرد بنابراین گذاشتن آن در ماشین ظرف شویی نادرست است.لازم به ذکر است پس از شستن باید بلا فاصله خشک شود.

۲-برای شستن آن از سیم ظرفشویی استفاده نکنید از یک اسفنج معمولی استفاده کنید. و همچنین از مایع ظرفشویی معمولی استفاده کنیدو نیازی از مایع ظرفشویی قوی استفاده کنید چون احتمال سیاه رنگ شدن ظرف میشود.

۳-برای استفاده از قابلمه های مسی از شعله پخش کن استفاده کنید.

۴-در ماهی تابه های مسی غذا را سرخ نکنید.

۵-در ظروف مسی میتوان برای براق کردن ان از یک روش ساده و خانگی استفاده کرد….میتوان ازسس گوجه برای سفید کردن آن استفاده کرد.به این روش که سس گوجه را روی ظرف مورد نظر بمالید و پس از چند دقیقه آب کشی نمایید.

۶-یکی دیگر از موارد نگهداری مس این است که رنگ‌ها و لکه‌ها را از روی این ظروف پاک کنید. یک‌تکه لیمو را از وسط ببرید و آن را در مقداری نمک فرو کنید. لیموی آغشته به نمک را روی ظرف مسی که می‌خواهید تمیز کنید، بمالید. نمک به‌عنوان ساینده عمل می‌کند و به از بین بردن لکه‌ها و رنگ‌ها کمک می‌کند. پس از تمیزشدن لکه‌ها، آن را با آب معمولی بشویید و حتما آب اضافی را پاک ‌کنید

۷-برای افزایش  طول عمرظروف مسی  ، مقداری مساوی از جوش ‌شیرین و آب‌لیمو را با یکدیگر ترکیب کنید. ترکیب این دو ماده، به شکل خمیر درمی‌آید. این خمیر را روی ظروف مسی بمالید و با استفاده از یک پارچه نرم، لکه‌ها را از بین ببریدو همچنین هرگز این ظرف‌ها را برای مدت طولانی در آب غوطه‌ور نکنید. این کار باعث کدرشدن مس می‌شود. اگر به دنبال افزایش طول عمر ظروف مسی هستید، هرگز این کار را انجام ندهید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
X