ساخت و پرداخت مجسمه های برنجی

ساخت و پرداخت مجسمه های برنجی

ساخت مجسمه های برنجی هنری زیبا و جذاب است که بوسیله فرد ماهر و متخصص انجام میشود که این هنر دوست داشتنی طرفداران بسیاری دارد.

ساخت مجسمه های برنجی توسط استادان زبر دست و ماهر صورت می گیرد. فلز برنج از قدیمی‌ترین نوع  فلزاتی است که انسان از آن استفاده کرده و با توجه به ویزگی های آن کاربردهای زیادی از قدیم تا به امروز داشته است.

مجسمه، از قدیمی ترین وسایل مورد استفاده برای تزیین و زیبایی در منزل و محیط کار و غیره، می باشد، که دارای طرح و شکل و سایز های متنوع می باشد

فلز برنج از قدیمی‌ترین نوع  فلزاتی است که انسان از آن استفاده کرده و با توجه به ویزگی های آن کاربردهای زیادی از قدیم تا به امروز داشته است.

فلز برنج مقاومت بسیاری در برابر اکسیداسیون از خود نشان می دهد، از زمان های بسیار قدیم برای مجسمه سازی استفاده می شده است، به عنوان مثال: مجسمه افراد مشهور از برنج که یک فلز با ارزش می باشد، ساخته شده است و در موزه های جهانی نگهداری می شوند.

برای ساخت مجسمه برنجی ابتدا باید شکل مورد نظر خود را با گچ بسازید و با استفاده از سیلیکون قالب گیری را انجام دهید و موم را آب کرده و درون قالب پر کرده و بعد قالب گچی را حرارت داده تا مایع خارج شده و فلز ذوب شده را درون قالب ریخته و بعد از اینکه فلز سرد شد و شکل قالب را گرفت، فلز را از قالب گچی جدا کرده و مجسمه آماده می شود.

البته در ابتدا به دلیل ناهمواری هایی که دارد، مجسمه را پرداخت می‌کنند تا صاف و ظاهر آن زیباتر شود مجسمه هایی که از برنج و برنز ساخته می شوند، بسیار به یکدیگر شبیه می باشد و برای تشخیص این که مجسمه برنج یا برونز است، باید به نکاتی توجه کرد، که شامل: مجسمه برنج طلایی تر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
X